10. 6. 2015

Ford Fiesta R2 2015

WIP car Ford Fiesta R2 2015 (by Garyson)
Source: RBR-Russia

16 komentářů:

 1. No, a tahle Fiesta vypadá normálně!

  OdpovědětVymazat
 2. Looks really great! Other models (new models) unfortunatelly not so much. Big shame! :(
  Best regards.
  Spik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Like what model doesnt look great?

   Vymazat
  2. Fabia? 208? These models deserv much more work like C4 DS3 or Mini from Garyson several years ago.
   Spik

   Vymazat
  3. Spik. What a Fabia? R5? Where did you see the release of this car? My model in RBR you'll never see... never . How much work I have to spend not up to you. And this Fiesta R2 now I will not give in RBR . Me your whining already tired.. do the car itself. I think if anything I'll do for RBR, in any case, it will remain on my computer. So you have all the chances to show what you can do.
   All the best for you.
   Garyson

   Vymazat
  4. For that people, RBR is in danger, why Spik we cant see any model of you??or any contribution??The all works are free man, and peopple like you dont deserve download any work.

   Vymazat
 3. Garyson umí pěkné auta.Byl bych rád (a asi ne jen já) kdyby se pustil do té škody co jako poslední chybí do RBR.A to je Škoda Favorit :(.

  OdpovědětVymazat
 4. System mechanik opravil PC pre neprístupnosť na tento WEB :)..a tiež v poslednej dobe neustále zamŕzanie PC...
  Garyson mal vždy perfektné auta :)

  OdpovědětVymazat

 5. I don't know why that is, but any of my work makes the community hate. People evaluate the quality of the model just on the grid in the viewport. they have not even seen another rendering of surfaces and the quality of reflections on them, but the conclusions have already been made.. Very cool! Why so much anger?

  OdpovědětVymazat

 6. And a few words))))) My Fiesta WRC v1/1 2015 has front from the workpiece.And that can cost all your grades?

  OdpovědětVymazat
 7. sorry Garyson but community doesn't hate your models, they are just a few trolls/haters/stupids (or wathever you like call them) who are always complaining about all that somebody do... in fact almost the whole rbr's followers enjoys your work and are amazed about how fast you can make a new model and how you react and make changes when somebody points the wrong things about it using the correct words ang forms.

  OdpovědětVymazat
 8. Prostě nechápu jak někdo může kritizovat práci druhého?Každé auto,trať,textury,zvuky atd.Ten člověk si s tím dá hodiny práce ve svém osobním volnu a pak nějaký chudák který si myslí že Windows 10 je přípravek na mytí oken žačne prudit!Myslím že většinou jsou to ti co si chtějí nějak zahojit svoje problémy a slabosti.No ale na takové bych se vybodnul.Dnes je nějaká divná doba a lidé se k sobě začínají chovat bezohledně někdy až agresivně.Nechápu to!!!.Proto bych chtěl aby Garyson nezanevřel na příznivce RBR a příznivce jeho modelů.Určitě jich je mnohem mnohem víc než těch kteří špiní jeho práci.Hodně zdaru v práci Garysone.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Im with you, for Garyson's works continue, and peopple make works or contributions instead critic all!!!

   Vymazat
  2. Pokud je řeč o mě, tak nevidím důvod té nenávisti. Já Garysona uznávám maximálně a děkuju mu za jeho modely. Ale pouze poukazuju na to, že šla kvalita jeho modelů lehce dolů. Kritika je snad ku prospěchu. A někdo takový by se měl naučit ji i přijímat! Snad není třeba to dokončovat tak rychle, když si s tím jde pohrát. Oblé věci by v modelu opravdu nemuseli být hranaté. Pokud vám to ale nevadí, tak v pohodě. Stejně to tvoří jen pro své účely. V tom případě bych doporučoval to nedávat na RBR+ pokud to není pro RBR.
   RBR forever
   Spik

   Vymazat
 9. Interesting answer, and what are you do for RBR Spik?. Only critics dont work and doesnt contributes to RBR.

  OdpovědětVymazat
 10. What I think: Garyson make super works!!
  Thanks Mr Garyson, please don't stop modelling.
  Keep RBR alive

  OdpovědětVymazat